Menjëherë pas shkarkimit të Luis Enrique, Spanja ka një trajner të ri zyrtarisht

schedule14:16 - 8 Dhjetor, 2022

schedule 14:16 - 8 Dhjetor, 2022

Luis de la Fuente është trajneri i ri i Spanjës.

Kështu ka bërë të ditur Federata e Futbollit përmes një komunikate për media. 61-vjeçari De La Fuente, fitoi Kampionatin Evropian me ekipin U19 në 2015, medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare me ekipin U18 në vitin  2018, Kampionatin Evropian me U21 në vitin 2019 dhe medaljen e argjendtë në Tokio në vitin 2020.

Debutimi i tij do të zhvillohet në mars me ndeshjet kualifikuese për Euro 2024. Trajneri i ri do të prezantohet të hënën në orën 12:30./h.ll/abcnews.al