Mëngjesi nis me reshje, zbuloni si pritet të jetë moti gjatë ditës

07:53 | 20/02/202007:530

Sipas Meteoalb: Tërritori shqiptar deri në mesditë do të mbetet me vranësira të shumta dhe reshje shiu në të gjithë vendin, por në orët në vijim përmirësojnë gradualisht kushtet e motit, duke i spostuar vranësirat përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat nga -1 deri në 14 gradë.

Era do të fryjë mesatare në tokë, e fortë në det, me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Verilindr duke krijuar në det dallgëzim 4-5 ballë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono