Mëngjesi nis me diell, mësoni si pritet të jetë moti sot

schedule07:11 - 26 Qershor, 2020

schedule 07:11 - 26 Qershor, 2020

Moti do të mbetet me kthjellime në zonën e Ultësirës perëndimore, ndërsa në zonat malore vranësirat do të pasohen nga reshje shiu lokale.

Era do të jetë me drejtim Perëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 7 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,3-0,5  metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  16/31°C

Zonat e ulëta  18/35°C

Zonat bregdetare 19/31°C./abcnews.al