Mediat kosovare: Rama, Thaçi dhe Haradinaj në Berlin me avionin personal të Pacollit

schedule13:04 - 29 April, 2019

schedule13:04 - 29 April, 2019

Presidenti i Kosovës Hashim Thaci dhe kryeministri Ramush Haradinaj ndodhen në Berlin në kuadër të samitit e gjashtë të liderëve të Ballkanit Perëndimor me presidentin francez Emanuel Makron dhe kancelaren gjermane Anxhela Merkel.

Mediat kosovare shkruajnë se Thaci, Haradinaj por dhe kryeministri shqiptar Rama kanë mbërritur në kryqytetin gjerman me avionin personal të zv/kryeministrit kosovar Bexhet Pacolli.

Haradinaj fillimisht ka vizituar konsullatën e Kosovës në Berlin, dhe më pas së bashku me kreun e shtetit Thaçi janë takuar me përfaqësues të diasporës kosovare në Gjermani./abcnews.al