Më shumë se 1 milionë € gjoba, Marcelo nuk njeh rregulla e ligje

schedule12:32 - 31 Mars, 2021

schedule 12:32 - 31 Mars, 2021

Mbrojtësi i majtë i Real Madrid, Marcelo, është shpirt i lirë në fushë me lëvizjet dhe driblimet e tij, por edhe jashtë saj. Si një brazilian tipik, mbrojtësi nuk heziton të thyejë rregullat dhe këtë e ka bërë aq shumë herë sa i është dashur të paguajë më shumë se 1 milionë euro gjoba, që kur ka ardhur te Real Madrid në vitin 2007.

Fundjavën e kaluar, braziliani i Real Madrid theu rregullat e izolimit, të vendosura nga shteti spanjoll dhe la Madridin e fluturoi drejt Valencias në një nga plazhet më të bukura atje. Jo vetëm kaq, por ai u gjobit edhe për publikimin e një fotoje pa maske në një vend publik. 600 euro ishte gjoba, asgjë për Marcelon, por nuk ishte as e para, as e fundit.

 

Mbrojtësit të majtë pak vite më parë i duhej të paguante rreth 800 mijë euro për shkelje të ligjit për taksat, me qëllim shmangien e tyre. Në vitet 2011 dhe 2012 ai është gjobitur 150 mijë euro për dy shkelje në lidhje disa deklarata paragjykuese të bëra nga vetë ai.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marcelo Vieira Jr. (@marcelotwelve)

Ndërkohë në vitin 2013 ai pagoi 6 mijë euro për shkelje rrugore dhe në vitin 2012 gjithashtu ai pagoi plot 157 mijë euro për shkak se u kap nga policia duke ngarë makinën e tij pa patentë. /abcnews.al