Mbreti Felipe i Spanjës përballet me manifestuesit në Barcelonë

13:34 | 05/11/201913:340

Protestuesit katalanas pro pavarësisë nga Spanja kanë manifestuar sërish në Barcelonë këtë herë kundër vizitës së mbretit të Spanjës, Felipe VI. Me mijëra manifestues kanë hedhur parulla kundër tij madje duke djegur dhe fotografitë e mbretit.

Ky i fundit shkaktoi zemërimin e manifestuesve pas fjalimit të datës 3 tetor të 2017-ës kur kërkoi garantimin e rendit kushtetues kundër përpjekjes për ndarjen e Katalonjës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono