Mbretëresha Elizabeth në gjendje jo të mirë shëndetësore, merr vendimin e papritur

schedule19:47 - 9 Maj, 2022

schedule 19:47 - 9 Maj, 2022

Mbretëresha e Britanisë, Elizabeth II nuk do të marrë pjesë në hapjen shtetërore të Parlamentit, ka konfirmuar për Euronews Pallati Buckingham.

Princi i Uellsit do të lexojë fjalimin e Mbretëreshës në emër të madhërisë së saj me Dukën e Kembrixhit të pranishëm.

“Mbretëresha vazhdon të përjetojë probleme të herëpashershme të shëndetit dhe në konsultim me mjekët e saj, ka vendosur e detyruar që ajo të mos marrë pjesë në hapjen shtetërore të Parlamentit nesër,” tha Buckingham Palace./abcnews.al