Mblidhet Komisioni për Reformën Territoriale, PS dhe PD caktojnë ekspertët

schedule10:20 - 29 Qershor, 2022

schedule 10:20 - 29 Qershor, 2022

Është mbledhur këtë të mërkurë Komisioni i Posaçëm për Reformën Territoriale. Dy bashkëkryetaret Anilaj Denaj dhe Dhurata Çupi kanë zbuluar ekspertët e komisionit.

PS ka propozuar Adelina Farrici dhe Artan Shëkmbi. Ndërsa PD propozoi Afron Haxhimali dhe Roland Bejko në cilësinë e ekspertëve teknikë.

Anila Denaj bëri të ditur gjithashtu se PS do të thërrasë 6 kryebashkiakë aktualë për të punuar për komisionin.

Ndërsa Çupi tha: “Në cilësinë e bashkëkryetare propozoj të thirren organizatat, institucionet dhe ekspertët. Nga institucne KLSH, departamentin e auditit të performancës dhe bashkia Shkodër. Artan Hoxha, Artan Fuga, Romeo Gurakuqi, Mateo Spaho, Elvis Iljazaj, Agron Kapllanaj, Ilir Kalemaj. /abcnews.al