Mbi 19 mijë raste të reja dhe 116 të vdekur nga Covid në Gjermani

schedule08:25 - 22 Tetor, 2021

schedule 08:25 - 22 Tetor, 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Gjermani janë konfirmuar 19,572 raste të reja me Covid. Sipas të dhënave nga Instituti Robert Koch që nga fillimi i pandemisë numri i infektimeve ka shkuar në 4,437,280.

Në 24 orët e fundit 116 pacientë kanë humbur jetën si pasojë e virtusit. Numri i vdekjeve nga pandemia në vend ka shkuar në 94,991 deri më sot, sipas të njëjtit burim. /abcnews.al