Mbërrijnë 117,000 doza të tjera Pfizer, Rama: Do vijojmë pa ndalur vaksinimin derë më derë

schedule19:43 - 26 Tetor, 2021

schedule 19:43 - 26 Tetor, 2021

Mbrëmje e së martës kanë mbërritur në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” edhe 117,000 doza të tjera të vaksinës anti-covid të prodhuar nga Pfizer. Siç bëri të ditur edhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, sasia e dozave vjen si pjesë e kontratës së dytë të qeverisë shqiptare me kompaninë.

Kurse, kryeministri Edi Rama shkroi në një postim në Facebook se do të vijohet pa u ndalur me vaksinimin derë më derë.

Deri tani kanë mbërritur në vendin tonë 2,496,960 vaksina kundër Covid-19.

EDI RAMA NË FACEBOOK

“Mbërritën në Shqipëri 117,000 doza të vaksinës Pfizer, pjesë e kontratës së dytë të qeverisë shqiptare me kompaninë. Deri tani kanë mbërritur në vendin tonë 2,496,960 vaksina anti COVID-19, për të vijuar pa u ndalur me vaksinimin “derë më derë”, për mbrojtjen e shëndetit dhe jetës së qytetarëve.” /abcews.al/