Mbappes iu premtua se PSG do të luante për të, por lojtarët janë të pakënaqur

schedule18:22 - 17 Gusht, 2022

schedule 18:22 - 17 Gusht, 2022

Sulmuesi i PSG -së, Kylian Mbappe ka një marrëdhënie të vështirë me shokët e skuadrës.

Sipas TNT Sports, kur francezi ra dakord të zgjaste kontratën e tij, atij iu premtua se lojtarë të tjerë do të luanin për të. Megjithatë, kjo ide nuk u pëlqeu shokëve të skuadrës dhe tani sulmuesi ndihet i shkëputur nga skuadra.

Mësohet se pas pjesës së parë të ndeshjes së xhiros së dytë të Ligue 1 kundër Montpellier (5:2), Mbappe ka pasur një bisedë të tensionuar me lojtarët e tjerë, në të cilën është dashur të ndërhyjnë anëtarët e shtabit stërvitor.

Kylian vazhdon të insistojë se ai duhet të jetë ylli kryesor i PSG-së, të kompletojë kombinime dhe të punojë më pak jashtë topit.

Këtë sezon, sulmuesi 23-vjeçar ka luajtur një ndeshje dhe ka shënuar një gol. Detajet e statistikave të tij mund të gjenden këtu. /abcnews.al/