Material special dhe vlerë e çmendur, ju prezantojmë “perlën” Bentley Bacalar

15:10 | 04/03/202015:100

Bentley ka prezantuar Mulliner Bacalar, një makinë kabriolet me vlerë 2 milionë dollarë.

Pjesa e brendshme e makinës është e përbërë nga druri i pemëve 5 mijë vjeçare.

“Vetëm 12 nga këto makina do të prodhohen”, tha Bentley shkruan CNBC

Kompania kishte planikuar të ekspozonte makinën në Geneva Motor Show, që duhej të hapej të enjten, por eventi u anulua për shkak të shqetësimeve për koronavirusin.

Kështu Bentley zgjodhi që ta prezantonte makinën online.

Bacalar është një Barchetta, një lloj makine e hapur. Pra në rast shiu, Bacalari do të bënte mirë të rrinte në garazh.

Makina ka 650 kuaj fuqi dhe një motor me 12 cilindra. Bacalar ka marrë emrin e një liqeni në gadishullin Jukatan të Meksikës, për shkak të bukurisë së tij.  Edhe pse ka disa ngjashmëri me Bentley Continental GTC, Bacalar nuk ka asnjë të përbashkët me të, përveç dorezave të derës./abcnews.al

 

 

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono