Marrëveshje mes Berlinit dhe Madridit për refuzimin e emigrantëve

schedule15:00 - 8 Gusht, 2018

schedule 15:00 - 8 Gusht, 2018

Negociatat mes Gjermanisë dhe Spanjës për dëbimin e menjëhershëm të refugjatëve në kufi, sidomos të atyre që kanë kërkuar azil në Spanjë, kanë përfunduar. Lajmi është konfirmuar për mediat nga zëdhënësja e Ministrisë së Brendshme gjermane, gjatë një konference për shtyp në Berlin. Emigrantët do të mund të dëbohen nga Spanja brenda 48 orësh, dhe vendimi do të hyjë në fuqi duke filluar që nga 11 gushti./abcnews.al