Marrëdhëniet shqiptaro-greke

schedule14:05 - 27 Janar, 2018

schedule 14:05 - 27 Janar, 2018

Takimet mes ministrave të jashtëm të Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias në Kretë dhe Korçë duket se i kanë dhënë një tjetër drejtim marrëdhënieve mes Shqipërisë e Greqisë. Palët kanë shtruar në tavolinë për diskutim mjaft çështje delikate, të cilat kanë qenë përherë mollë sherri mes dy vendeve fqinje. Dhe takimi në forumin ekonomik të Davosit mes dy kryeminsitrave Edi Rama dhe Aleksis Tsipras i fut në një stad të ri të rëndësishëm raportet mes Shqipërisë e Greqisë. Një material i zgjeruar i përgatitur nga gazetarja Bruna Çifligu./abcnews.al