Manchester United ka uruar Ronaldon për ditëlindjen e tij

schedule13:30 - 5 Shkurt, 2023

schedule 13:30 - 5 Shkurt, 2023

Manchester United ka uruar Cristiano Ronaldon për ditëlindjen.

Klubi anglez ka publikuar një foto të vjetër të sulmuesit nga periudha e tij e parë me Manchester United. Fotoja thotë: “Gëzuar ditëlindjen, Cristiano”.

Ronaldo luajti për Manchester United nga 2003 deri në 2009. Gjatë kësaj kohe, ai u bë tre herë kampion i Anglisë, fitoi Kupën FA dhe Superkupën, fitoi dy herë Kupën e Ligës angleze dhe gjithashtu u bë fitues i Ligës së Kampionëve dhe Kupës së Botës për Klube.

Në gusht 2021, Cristiano u kthye në Manchester United. Në nëntor 2022, u publikua një intervistë Piers Morgan, në të cilën ai kritikoi Erik ten Hag dhe e akuzoi atë për mungesë respekti. Ronaldo gjithashtu kritikoi drejtimin e Man United.

Më 22 nëntor 2022, Man United dhe Ronaldo ndërprenë kontratën me marrëveshje të palëve. Pas Kupës së Botës 2022, portugezi u transferua te Al-Nassr. /G.D abcnews.al/