Man United po përgatit 50 milionë euro për mesfushorin spanjoll

schedule12:40 - 4 Dhjetor, 2022

schedule 12:40 - 4 Dhjetor, 2022

Mesfushori i Real Sociedad, Martin Subimendi është një objektiv transferimi i Manchester United. Sipas AS, anglezët janë gati të aktivizojnë klauzolën e 23-vjeçarit spanjoll, e cila shkon në 50 milionë euro.

Eric ten Hag, është personalisht i interesuar për nënshkrimin e Subimendit.

Mesfushori ka bërë 14 paraqitje në La Liga këtë sezon, duke shënuar dy gola dhe dy asistime. Martin është nën kontratë me klubin aktual deri në verën e vitit 2027. /G.D abcnews.al/

Manchester United initiate interest in Real Sociedad midfielder Martin  Zubimendi - Man United News And Transfer News | The Peoples Person