Makina përplas për vdekje këmbësorin tek “Rrethrrotullimi i Milotit” (video)

schedule17:13 - 23 November, 2019

schedule17:13 - 23 November, 2019

Një aksident i rëndë  ndodhi sot pasdite  në aksin Milot-Rrëshen, ku një mjet tip Benz përplasi per vdekje një këmbësor.

Sipas policise, Mentor Farruku nga Peshkopia u plagos rende nga ky aksident dhe është nisur me urgjencë drejt spitalit të Traumës në Tiranë. Në njoftimin e saj policia sqaron se drejtuesi i automjetit është shoqëruar në komisariat, ku po merret në pyete për ngjarjen.

Grupi hetimor po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes si dhe identifikimin  e shtetasit të aksidentuar./abcnews.al