Makina përplas këmbësorët në Londër, disa të plagosur

schedule12:03 - 11 Dhjetor, 2020

schedule 12:03 - 11 Dhjetor, 2020

Disa persona raportohet se janë plagosur rëndë të premten në mëngjes kur një makinë u përplas me ta në Londrën Lindore.

Shërbimet e urgjencës, duke përfshirë ekipet e ndihmës së shpejtë dhe zjarrfikëse janë në vendin e ngjarjes në zonën e Stamford Hill.

Mediat vendase raportojnë se një makinë gri shihet e përplasur në një pemë. Autoritetet ende nuk po e trajtojnë si sulm terrorist.

“Ne presim një azhurnim për çdo dëmtim. Në këtë fazë të hershme, ky incident nuk po trajtohet si i lidhur me terrorin. Hetimet janë duke vazhduar, ndërsa  asnjë arrestim nuk është bërë”, njoftoi policia. g.v/abcnews.al