Lulzim Basha protestë si mesazh për ndërkombëtarët

23:15 | 16/03/201923:150

Lulzim Basha organizoi një tjetër protestë masive para Kryeministrisë, të ngjashme me të kaluarat, por këtë herë më shumë se Edi Rama, synimi ishte vëmendja ndërkombëtare. Këtë zhvillim plot dritë-hije të javës politike që lamë pas na sjell Mimoza Koçiu me Politika në ABC News. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono