Luka Modric zgjedh mes Messit dhe Maradonës

schedule08:02 - 2 Dhjetor, 2022

schedule 08:02 - 2 Dhjetor, 2022

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modric, zgjodhi Diego Maradona në vend të Lionel Messit, duke e quajtur atë lojtarin më të madh në histori.

Maradona dhe Messi krahasohen vazhdimisht: të dy janë heronj kombëtarë për Argjentinën.

Si pjesë e Madridit, Modric luajti kundër Messit në disa raste dhe përjetoi fuqinë e talentit të tij. Megjithatë, në një intervistë për ESPN, Luca zgjodhi Maradonën.

“Për mua, më i madhi është Maradona. Messi dhe Maradona janë dy legjenda, por Diego është Diego”.

Në vitin 1986, Diego Maradona e bëri Argjentinën kampione botërore. Në vitin 2021, Leo ndihmoi ekipin kombëtar të fitonte Kupën e Amerikës. Le të shohim se sa larg mund të shkojnë argjentinasit në Katar.

A jeni dakord me vlerësimin e Modric? /G.D abcnews.al/