Luis Diaz shumë pranë transferimit te gjiganti anglez

schedule13:18 - 28 Janar, 2022

schedule 13:18 - 28 Janar, 2022

Liverpool është i vendosur të forcojë skuadrën e tyre këtë janar pasi ylli i Porto, Luis Diaz duket se do të jetë në rrugën e tij për në Anfield.

Në orët e para të mëngjesit të së premtes me orën evropiane, u bë lajmi se kolumbiani aktualisht në detyrë ndërkombëtare në Amerikën e Jugut, do të bëhej një lojtar i ri i Reds.

Media portugeze ‘O Jogo’ zbuloi se ishte arritur një akord midis dy klubeve dhe marrëveshja do të arrijë në 60 milionë euro, me rreth 15 milionë në variabla mbi një shumë fillestare prej 45 milionë eurosh.

Luis Diaz ka qenë i kënaqur në Porto, por është i gatshëm të largohet vetëm në një klub që konkurron për sukses në ligën e tyre vendase dhe në Ligën e Kampionëve, me Liverpoolin që shihet si destinacioni ideal.

Lëvizja mund të zyrtarizohet menjëherë dhe kolumbiani mund të jetë i disponueshëm për përzgjedhje për Jurgen Klopp pas pushimit ndërkombëtar, duke shtuar akoma më shumë fuqi zjarri në atë që tashmë ishte një vijë e parë vdekjeprurëse./h.ll/abcnews.al