Lot dhe vajtim! Adoleshentja ra nga fiku dhe vdiq, familja në Lushnje hap dyert e mortit

schedule00:09 - 21 Qershor, 2021

schedule 00:09 - 21 Qershor, 2021

Një 17-vjeçare nga Lushnja ndërroi jetë mbrëmjen e sotme (lexo ketu). Adoleshentja me inicialet K.Q. nga fshati Thanasaj pasdite duke vjelë fiq në pemën që ishte në oborrin e banesës ra aksidentalisht duke pësuar dëmtime të rënda.

Ngjarja ndodhi rreth orës 19:20. Familja e dërgoi menjëherë për në spitalin më të afërt, të Rrogozhinës, por mjekët e nisën për në Durrës për mjekim më të specializuar, por vajza nuk ia doli, duke ndërruar jetë.

Kamera e “ABC” ishte në shtëpinë e 17-vjeçares fatkeqe, ku familja ka hapur dyert e mortit. d.b/Abcnews.al