Londra dhe Stambolli jashtë planeve, UEFA vendos për stadiumin e finales së Champions

schedule19:56 - 12 Maj, 2021

schedule 19:56 - 12 Maj, 2021

Anglia prej javësh ka mbyllur çdo kontakt me Turqinë për shkak të rrezikut prej infektimeve masive në vendin ballkanas dhe pasojat e këtij vendimi po i vuan Champions League.

Finalja as këtë herë nuk mund të ,luhet në Stamboll sepse Chelsea dhe Manchester City nuk lejohen të udhëtojnë drejt Turqisë. Prej ditësh UEFA po punon për të gjetur një stadium tjetër, teksa sot pritet vendimi final.

Nga ajo që bën me dije gazetari Fabrizio Romano, UEFA ka zgjedhur Porton për të luajtur finalen angleze të këtij viti. “Estadio do Dragao” do të presë ndeshjen më të rëndësishme të klubeve në Europë.  Ky është viti i dytë radhazi që finalja zhvillohet në Portugali. /abcnews.al