Liverpooli dhe Man United në garë për “motorin” e Anglisë

schedule11:04 - 28 Tetor, 2021

schedule 11:04 - 28 Tetor, 2021

Përballja mes Liverpoolit dhe Manchester United në Old Trafford ishte beteja e parë mes dy skuadrave, por jo e fundit. E ardhmja do të zhvillohet jashtë fushës. Siç raporton Daily Star , të dy pretendentët janë në ‘luftë’ për të fituar një nga mesfushorët më të mirë në Premierligë dhe një pjesë kyçe të skuadrës angleze.

Ai quhet Kalvin Phillips dhe luan për Leeds . Sipas informacioneve, United ka vendosur një objektiv prioritar për të forcuar mesfushën. Opsioni i tij i parë është Declan Rice, por duke pasur parasysh komplikimet e nënshkrimit të tij, veçanërisht financiare, ‘djajtë e kuq’ kanë lojtarin e Leeds në “lupë”.

Megjithatë, ata kanë punë me një konkurrent të forte, Liverpoolin e Klopp . Lojtari, i cili është i lumtur në Leeds dhe po negocion një rinovim me klubin, nuk e përjashton mundësinë e largimit. Por, nëse do ta bënte, ai do të preferonte të bashkohej me ‘të kuqtë’, pasi Rivaliteti i Trëndafilave (rivaliteti historik midis Leeds dhe Manchester United) mund të bënte që një transferim nga ‘djajtë e kuq’ të ndikojë në trajtimin e familjes së tij në qarku i Yorkshire. r.t/abcnews.al