LIVE nga Tel Avivi dhe Gaza, Izraeli rreshton tanket, ushtria gati për luftë

schedule18:35 - 13 Maj, 2021

schedule 18:35 - 13 Maj, 2021

Ushtria izraelite pret vetëm një sinjal për të ndërhyrë në Gaza, pasi tanket janë vendosur përgjatë kufirit.

Deri tani janë shënuar 83 viktima në Gaza dhe 7 në Izrael si pasojë e lëshimit të raketave dhe Hamasi dhe kundërpërgjigjes së shtetit hebre.

Mes viktimave shumë janë gra dhe fëmijë. Thirrjet e ndërkombëtarëve duket se nuk po qetësojnë dot situatën.

Shikoni se çfarë po ndodh minutë pas minute në Rripin e Gazës dhe në Izrael nga transmetimi i drejtpërdrejtë i agjencisë së lajmeve Reuters nga dy zonat e zjarrta.

LIVE nga Tel Avivi:

LIVE nga Rripi i Gazës: