100 vjetori i marrëdhënieve me SHBA, koncert madhështor në Tiranë! Shihni çfarë ndodh në sheshin “Skënderbej”

schedule20:49 - 28 Korrik, 2022

schedule 20:49 - 28 Korrik, 2022

Tirana mbrëmjen e sotme është e gjitha në festë, për shkak se sot festojmë 100 vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike me Shtete e Bashkuara të Amerikës, dhe hapjen e negociatave me BE.

Në sheshin “Skënderbej” janë mbledhur me mijëra qytetarë nga i gjithë vendi, të cilët po argëtohen nën tingujt e muzikës së këngëtarëve më të njohur shqiptarë.

Një koncert ku publiku dhe këngëtarët këndojnë sëbashku.

Ndiqeni LIVE: