LISTA/ Futbollistët e njohur që do të “vërtiten” të lirë në janar

schedule09:51 - 9 Nëntor, 2021

schedule 09:51 - 9 Nëntor, 2021

Me përfundimin e sezonit të MLS-së, janë disa lojtarë që duke mos rinovuar kontratat kanë mbetur agjentë të lirë

Ky është rasti i futbollistëve të tillë si Carlos Vela dhe Jonathan Dos Santos , ish-lojtarë të La Ligës, të cilët nuk i zgjatën lidhjet e tyre me Los Angeles Galaxy.

Por futbollistët meksikanë nuk janë të vetmit dhe ka një sërë lojtarësh që do të pasurojnë listën e lojtarëve të lirë nga janari: Cedric Bakambu, Marlos, Guido Pizarro, Blaise Matuidi, Nani, Alexandre Pato, Diego Alves apo Filipe Luis. r.t/abcnews.al