Lirohet nga burgu vëllai i Pogba, 32-vjeçarit i është ndaluar kontakti me familjen

schedule12:32 - 23 Dhjetor, 2022

schedule 12:32 - 23 Dhjetor, 2022

Krishtlindjet do të bëhen në shtëpi për Mathias Pogba.

Vëllai i lojtarit të Juventusit ishte arrestuar që nga 17 shtatori për shkak të përfshirjes së tij në rrëmbimin dhe zhvatjen e Paul Pogba. Sipas informacioneve të “Le Parisien”, lajmi u bë publik mëngjesim e sotëm.

Lirimi erdhi me kërkesën e dytë të 32-vjeçarit, i cili do të qëndrojë nën kontrollin gjyqësor, ku do t’i ndalohet kontakti me nënën dhe vëllain e tij, si dhe me protagonistët e krimit. Për më tepër, ai nuk do të mund të largohet nga territori francez dhe të përdorë rrjetet sociale./ h.ll/abcnews.al