Lerda ikën mes përqafimeve, Jasir Asani drejt Suedisë

08:16 | 16/12/201908:160

Franco Lerda u shkarkuar nga Partizanit ditën e diel, ndërkohë që para se të ikte është takuar me futbollistët dhe pjesëtarët e tjerë të stafit dhe të klubit. Italiani është përqafuar me të gjithë, për të menduar më pas të marrë avionin dhe të kthehet në vendlindje.

Në vend të tij për momentin do të jenë Renaldo Kalari dhe Genc Tomori, ndërsa dëshira e madhe e të kuqve është Ilir Daja, prej të cilit e pret një përgjigje edhe Tirana. Një ditë më parë, ndryshe nga se ndodh zakonisht, presidenti Gaz Demi ka ndjekur përgatitjet e ekipit, sigurisht për t’i karikuar pas largimit të trajnerit.

JASIR ASANI – Avionin së shpejti do ta marrë edhe Jasir Asani, sulmuesi anësor që do të transferohet në Suedi. AIK Stokholm raportohet të jetë skuadra e tij e re dhe objektivi në futbollin suedez i ka të mëdha.

Nuk bëhen me dije detaje të marrëveshjes mes klubeve, por në kampin e kuq duket se janë dorëzuar dhe do të heqin dorë nga shërbimet e futbollistit shqiptar nga Maqedonia e Veriut. Në verë pati propozime të shumta nga Turqia dhe Izraeli, por asnjë ofertë nuk e kënaqi Partizanin./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono