Leonardo mohoi gjithçka, por kushëriri i Al-Khelaifit “zyrtarizon” marrëveshjen me Zidane

schedule16:22 - 26 Nëntor, 2021

schedule 16:22 - 26 Nëntor, 2021

Zërat se PSG është në kontakte me PSG-në për të marrë drejtimin e skuadrës nga momenti në moment u hodhën poshtë ditën e sotme nga drejtori sportiv i parisienëve.

“Ne kemi shumë respekt për Zinedine Zidane, atë që ai bëri si lojtar dhe si trajner, por unë mund t’ju them shumë qartë se nuk ka asnjë kontakt dhe se nuk ka pasur asnjë takim me të,”  u shpreh Leaonardo.

Mirëpo ditën e djeshme kushëriri i presidentit të PSG-së, Khalifah Bin Hamad Al-Thani nëpërmjet dy postimeve të njëpasnjëshme në “Twitter” ka zyrtarizuar marrëveshjen me teknikun francez.

Kujtojmë që një gjë të tillë kushëriri i Al-Khelaifit e ka bërë edhe në rastet kur është transferuar Messi dhe Mbappe. /h.ll/abcnews.al