Leli: Prishja e ndërtimeve pa leje për shkak të projekteve

13:37 | 04/10/201913:370

Kryetari i Bashkisë së Vlorës Dritan Leli ka folur para gazetarëve për disa projekte që po vihen në zbatim. Kurse për aksionin e IKMT-së Leli tha se do të vazhdojnë të gjithë bregdetin.

Për kryebashkiakun e Vlorës prishja e objekteve pa leje përgjatë bregdetit do të vazhdoje. Dritan Leli tha se ato janë pa leje dhe se pengojnë zbatimin e disa projekteve në zonën e tunelit, apo tek vendi i quajtur Kalaja. Banorët do të njihen me to në një debat publik.

Leli tregoi detaje për shëtitoren përgjatë bregdetit në një gjatësi prej 3 km, vijimi i Lungomares nga zona e Tunelit, Uji i ftohtë deri në afërsi të Radhimës. Janë projektuar pishinë e ujë deti, pishinë për fëmijë dhe një vend parkimi dykatesh nëntokësor me 160 vende.

Kryetari i Bashkisë së Vlorës  u tha gazetarëve se vetëm në projektin e Lungomare 2,  vlera e financimit shkon në 4 milion euro. Kurse projekti i shëtitores nga tuneli deri në Radhimë është në detajet e fundit të tij. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono