Lëkundjet e forta të tërmetit, qytetarët e Lezhës dalin nga shtëpitë

schedule22:42 - 17 Tetor, 2021

schedule 22:42 - 17 Tetor, 2021

Lëkundje e fortat të tërmetit që u regjistruan mbrëmjen e sotme kanë shkaktuar frikë dhe panik tek qytetarët në Lezhë. Sipas të dhënave nga IGJEUM tërmeti ishte me madhësi 4.5 i shkallës Rihter, me epiqendër në Lezhë.

Lëkundjet kanë qenë të forta, duke shaktuar panik tek banorët. Siç shihet nga pamjet e siguruara nga abcnews.al qytetarët kanë dalë në rrugë.

Sakaq, paraprakisht nuk raportohet për dëme të shkaktuara. g.v/abcnews.al