Lëkundje tërmeti në vendin tonë, ku ishte epiqendra

schedule22:12 - 27 Korrik, 2021

schedule 22:12 - 27 Korrik, 2021

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e kësaj të marte në vendin tonë.

Raportohet se lëkundjet janë ndjerë në disa qytet, teksa epiqendra dyshohet në Adriatik, pranë Lezhës.

Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti  ka qenë me magnitutë 4.1 shkallë i shkallës rihter dhe është ndjerë shumë nga qytetarët në Lezhë.

Ndërkaq deri më tani nuk ka asnjë raportim në lidhje me dëme materiale, përveç panikut të krijuar te qytetarët./abcnews.al