Lëkundje në Turqi/ Goditet sërish zona që u prek nga tërmeti i madh i marsit

schedule11:06 - 23 Shtator, 2023

schedule 11:06 - 23 Shtator, 2023

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë është rregjistruar në rrethin Yuksun të Kahramanmaras në orën 11:22.

Sipas informacionit në faqen e internetit të Presidencës për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej rreth 8.48 kilometra. Theksojmë që kjo është zona që u godit nga tërmeti i madh i marsit.

Ndërkohë, nuk raportohet ende për dëme njërëzore apo materiale./abcnews.al