LDK dhe AAK marrëveshje për Prishtinën

20:24 | 10/11/201720:240

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë nënshkruar një marrëveshje për koalicion parazgjedhor për Prishtinën. Kjo lëvizje e kandidatit Arban Abrashi vjen para balotazhit të zgjedhjeve lokale që zhvillohet me 19 nëntor. Ai garon kundër kandidatit të lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti. “LDK dhe AAK kanë harmonizuar programin qeverisës për qytetin e Prishtinës dhe po dëshmojnë përkushtimin për zbatimin e projekteve në të mirë të qytetarit të komunës”, shkruhet në një deklaratë të LDK-së. Edhe pse këto forca politike konsiderohen kundërshtare në parlament, në pushtetin lokal duket se kanë arritur të gjejnë gjuhën e përbashkët. Ndërkohë, disa ditë më parë kandidati Shpend Ahmeti njoftoi se ka nënshkruar marrëveshje koalicioni parazgjedhor me Aleancën Kosova e Re. Komuna e Prishtinës drejtohet prej 4 vitesh nga Ahmeti./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono