Lazio arrin marrëveshje me ish-kapitenin e Milan, diskutohen detajet e fundit

schedule10:30 - 4 Korrik, 2022

schedule 10:30 - 4 Korrik, 2022

Lazio është shumë afër nënshkrimit me ish-kapitenin e Milan, Alessio Romagnoli, me palët që kanë arritur marrëveshjen mes tyre.

Sipas “Il Corriere dello Sport” bisedimet mes klubeve kanë shkuar në rrugën e duhur dhe mes tyre është gjetur gjuha e përbashkët, teksa diskutohen detajet e fundit të marrëveshjes mes tyre.

Romagnoli  do të kaloj te Lazio si lojtarë i lirë pasi i ka përfunduar kontrata me kampionët e Serie A. /f.a/abcnews.al