Lautaro Martinez-Barcelona: Akord për 150 milion €, të rejat e fundit
Lautaro dhe Bastoni

13:51 | 19/02/202013:510

Lautaro Martinez është çështja që Interi duhet të zgjidhë. Katalanasit shohin te argjentinasi sulmuesin e duhur për skuadrën e tyre, ndërkohë që Tuttosport raporton se ka pasur kontakte jo zyrtare mes klubeve, Interit dhe Barcelonës, dhe flitet se janë përmendur shifra, që kapin vlerën e 150 milion eurove.

Një shifër e tillë do e ndihmonte shumë Interin për të rregulluar bilancet. Nuk duhet harruar se kjo shifër është 40 milion euro më e madhe se klauzola, që është e vlefshme për 15 ditët e para të korrikut.

Barcelona duhet të kënaqë edhe kërkesat e sulmuesit, i cili përmes menaxherit të tij ka tentuar të rritë pagën në 5 milion euro në sezon. Zikaltrit deri më tani kanë shkuar deri në 3.5 milion euro. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono