Largimi i Antonio Contes nga Tottenham është çështje kohe

schedule16:40 - 19 Mars, 2023

schedule 16:40 - 19 Mars, 2023

Tottenham po përjeton një situatë shumë të komplikuar për momentin sa i përket rezultateve.

Skuadra e drejtuar nga Antonio Conte u eliminua nga UEFA Champions League kundër Milanit, duke qenë inferiore në të dyja ndeshjet dhe kualifikimi i tyre në edicionin e ardhshëm të kompeticionit më të lartë të klubeve në Evropë është i vështirë. Ata janë të katërt në tabelë me 49 pikë, por vetëm dy pikë nga Newcastle dhe shtatë nga Liverpool, por me dy ndeshje më shumë se të dyja.

Situata po ndërlikohet gjithnjë e më shumë dhe si të mos mjaftonte kjo, Antonio Conte shpërtheu në një konferencë për shtyp pas barazimit me Southampton.

“Ne nuk jemi një ekip. Ne jemi lojtarë që dalim në fushë. Unë shoh lojtarë egoistë, të cilët nuk duan të ndihmojnë veten dhe nuk kanë zemër. Jam përpjekur ta fsheh situatën dhe ta përmirësoj atë.

Fjalët e Antonio Contes i bashkohen ankesave të tij të mëparshme për nënshkrimet e pakta që klubi ka bërë, deri në atë pikë sa ai kritikon edhe presidentin.

Largimi i Antonio Contes duket se është çështje kohe, duke marrë parasysh që nuk ka arritur të bëjë as një ekip konkurrues.

Klubi i ka dhënë atij nënshkrime të shumta në fusha të ndryshme të fushës në merkato të fundit, por as ai nuk ka arritur ta kthejë situatën. Fjalët e italianit japin ndjesinë se ai kërkon të shkarkohet dhe i gjithë konteksti lë të kuptohet se kjo do të ndodhë në orët e ardhshme. /G.D abcnews.al/

Burimi: Fichajes