Lamtumirë temperatura të larta

schedule13:51 - 22 Shtator, 2017

schedule 13:51 - 22 Shtator, 2017

Gjalica e Koretniku, dy malet që rrethojnë Kukësin u zbardhën nga bora, duke i thënë lamtumirë vapës përvëluese të kësaj vere të tejzgjatur dhe pa reshje. Edhe pse mund të duket e parakohshme, kjo borë është sinjal i një stine dimri të acartë, e që në verilindje zbret më herët se në zonat e tjera. Bora zbriti deri në lartësinë 1800 metra mbi niveline detit, duke ndërprerë edhe reshjet e shiut që përfshinë rajonin këtë javë.