Lajm jo i mirë për Romën, Edin Dzeko dy javë jashtë fushave të blerta

schedule16:57 - 26 Shkurt, 2021

schedule 16:57 - 26 Shkurt, 2021

Lajme jo të mira për të gjithë tifozët e Romës. Ajo që kishin frikë në kampin romak ndodhi sot dhe bëhet fjalë për kapitenin Edin Dzeko.

Boshnajku e filloi si titullar sfidën e djeshme përballë Bragës, ku shënoi dhe një gol në pjesën e parë. Çdo gjë po shkonte mirë deri në minutën e 67-të, kur dhe u zëvendësua.

 

Sips raportimit të “Calciomercato.com”, pas testeve të kryera ditën e sotme është konfirmuar se Dzeko ka një dëmtim të shkallës së parë në kofshën e majtë.

Kjo do të thotë se ai do të qëndrojë jashtë fushave për dy javë dhe shpresohet të rikthehet në kohë për duelin e parë kundër Shakhtar Donetsk në Europa League. /abcnews.al