Lajm i mirë për ultrasit gjermanë, vendoset rikthimi i tyre në transferta

schedule22:57 - 14 Korrik, 2021

schedule 22:57 - 14 Korrik, 2021

Lajm i mirë për tifozët gjermanë. Në Bundesliga dhe Bundesliga 2, tashmë do të lejohet edhe prania e publikut mik, duke nisur prej javës së tretë të sezonit të ri.

Në një votim unanim nga të gjithë 36 klubet, Asambleja e Federatës Gjermane të Futbollit (DFB) është marrë vendimi për lejimin e tifozëve miq.

5% e biletave do të rezervohen për tifozët e skuadrave udhëtuese, gjysma e asaj që do u vihet në dispozicion në momentin që do të hiqen të gjitha kufizimet e vendosura prej pandemisë. /abcnews.al