Lady Gaga dhe Tony Bennett vijnë për herë të fundit së bashku në një projekt

schedule21:35 - 1 Tetor, 2021

schedule 21:35 - 1 Tetor, 2021

Lady Gaga dhe Tony Bennet i kanë bërë homazhe Cole Porterit, përmes albumit të tyre “Love for Sale”, i cili është lancuar zyrtarisht ditwn e sotme.

Albumit të ri i ka paraprirë kënga “I Get a Kick Out of You” e cila është shoqëruar edhe me performancë të dy artistëve në NYC’s Radio City Music Hall, në gusht të këtij viti.


Më këtë album është njoftuar se do të jetë inxhizimi i fundit i këngëtarit legjendar 95-vjeçar, për shkak të diagnostikimit të tij me sëmundjen e Alzheimerit.

Projekti i tyre i dytë bashkëpunues, është lancuar përmes Columbia Records/Interscope Records, dhe vjen përafërsisht shtatë vjet pas albumit të tyre të vitit 2014 të titulluar “Cheek to Cheek”, i cili ishte bërë albumi numër 1 në Billboard 200 dhe Billbosard’s Top Jazz Albums, dhe pati fituar çmimin “Grammy” në kategorinë “Best traditional pop vocal album” në vitin 2015./abcnews.al