Laçi e Teuta në sulm, ja zgjedhjet e Martinit dhe Cungut

schedule16:22 - 21 Janar, 2020

schedule 16:22 - 21 Janar, 2020

Teuta dhe Laçi përballen prej orës 17:00, ndërkohë që janë zbuluar edhe formacionet e të dyja ekipeve. Martini ia ka besuar sulmin një të riu, Lorenco Vilës, ndërkohë që rikthehet Cyrbja titullar. Kapitenin Arapi e zëvendëson Shkalla.

Ndryshime edhe te Laçi, me Grecën dhe Rapon që e nisin nga fillimi. I pari si sulmues i majtë, kurse i dyti në mbrojtje. Mungon Xhxiha i pezulluar, kurse Domgjoni është preferuar para Gjonit në qendër të mbrojtjes.

Formacioni i Teutës: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Shkalla, Kouros, Aleksi, Avdyli, Kallaku, E. Vila, Cyrbja, L. Vila,  Trajner: Edi Martini

Formacioni i Laçit: Stajila, Fangaj, Ignjatovic, Domgjoni, Rapo, Shehu, Deliu, Lushkja, Teco, Greca, Nwabueze. Trajner: Armando Cungu. /abcnews.al