Ky është spitali ku do të luftojnë me koronavirusin 30 mjekët dhe infermierët shqiptarë në Itali

schedule15:38 - 29 Mars, 2020

schedule 15:38 - 29 Mars, 2020

Ky është spitali në Breshia të Italisë, ku do të shërbejnë mjekët dhe infermierët shqiptarë.

30 mjekë dhe infermierë mbërritën ditën e djeshme nga Shqipëria për të luftuar koronavirusin me stafin italian në këtë periudhë të vështirë për vendin fqinj.

Stafi mjekësor shqiptar i përbërë nga 10 mjekë dhe 20 infermierë do të fillojë punën ditën e nesërme. Ndërkohë, abcnews.al mëson se ata janë akomoduar në banesa përballë spitalit që shihni në foto./abcnews.al