Ky autobus do të udhëtojë nga Stambolli në Londër për 56 ditë, zbuloni çmimin e biletës

schedule13:30 - 23 Mars, 2023

schedule 13:30 - 23 Mars, 2023

Pavarësisht nëse ju pëlqen udhëtimi me autobus apo jo, disa distanca më të gjata janë thjesht më të lehta për t’u udhëtuar me avion, por një kompani dëshiron të tregojë se autobusët kanë ende potencial për kilometrazh të madh.

Në gusht të këtij viti, operatori turistik indian Adventures Overland do të lidhë Stambollin me Londrën me autobus, që është vetëm një modifikim i idesë origjinale për të lidhur Indinë dhe Mbretërinë e Bashkuar, e cila që atëherë është shembur për arsye gjeopolitike.

Turneu me autobus për në Londër do të niset nga Stambolli dhe do të udhëtojë përmes Greqisë për në Sofje, ku do të jetë ndalesa e parë. Ai do të jetë gjithashtu i vendosur në Budapest, Pragë, Varshavë, Zagreb dhe Lubjanë.

Bëhet e ditur se udhëtimi do të jetë i ngadaltë, i këndshëm, me të gjitha vaktet, akomodimin dhe aktivitetet e ndryshme, si “traditat nordike në Finlandë” dhe “Dritat e Veriut” brenda 56 ditëve.

Me siguri tashmë keni pyetur veten se sa kushton gjithçka. Siç shkruan CN Traveler, e gjithë kjo paketë do të kushtojë pak më pak se 23,000 euro, ose siç do të thoshte Sir Oliver, çmimi i një gjëje të vërtetë.

Shtrohet pyetja se kush ka para dhe kohë për diçka të tillë, megjithëse kjo është padyshim një mënyrë interesante për të eksploruar Evropën, sepse mund të shihni edhe banjat termale në Budapest dhe të bëni një turne në Kopenhagen në detaje, dhe gjithashtu ka një udhëtim me makinë përgjatë. Rruga e Oqeanit Atlantik./abcnews.al