Kushti i Lautaros për t’u transferuar te Barcelona, e zbulojnë në Spanjë

schedule17:20 - 28 Mars, 2020

schedule 17:20 - 28 Mars, 2020

Prej kohësh flitet për një transferim të Lautaro Martinez te Barcelona në fund të këtij sezoni. Klubi katalanas ka vendosur të investojë te sulmuesi i Interit, i cili ka një klauzolë largimi prej 111 milion eurosh.

Dëshira e madhe për të luajtur përkrah Leo Messit i ka mbushur mendjen sulmuesit zikaltër për të pranuar ofertën e Barcelonës, por ai ka një kusht. Sport.es raporton se 22-vjeçari ka kërkuar që të plotësohen dëshirat teknike të Interit.

Emra si Vidal, Semedo, Rakitic dhe Todibo, mund të përfshihen në këtë operacion dhe pritet të kalojnë në skuadrën e Antonio Contes. Nuk përjashtohet as një shkëmbim me Antoine Griezmann, me klubin italian që do gjente menjëherë pasuesin e Lautaros në sulm. /abcnews.al