Kush është politikani me dosjet më të bujshme në Shqipëri?

schedule21:27 - 15 Shtator, 2021

schedule 21:27 - 15 Shtator, 2021

Dosjet e bujshme të politikanëve në “gjyqin” e emisionit “Bardh a Zi”. Kjo ishte tema e emisionit mbrëmjen e sotme në “ABC”. Por cili është politikani me dosjet më të bujshme në Shqipëri? Gazetari Gjergj Zefi u shpreh se Sali Berisha është politikani me dosjet më të rënda.

“Politikani që ka dosjet më të rënda që e kanë çuar vendin në këtë zgrip, është Sali Berisha. 30 akuza të vërtetuara publikisht. Ai është personi nga duhet ta fillonte drejtësia në Shqipëri. Kontradikta e Berishës me SHBA-në është shumë e hershme, arriti kulmin në ’96.

Dosjet më të bujshme, mund të ndalem në tre prej tyre që kanë mbërritur në SPAK, dhe mendoj që kjo është edhe elementi që kam sjellë sot, Gërdeci, 21 Janari dhe shitja e klubit Partizani.

Të tri janë në SPAK. Gërdeci nuk është hapur akoma. Pavarësisht përpjekjeve maksimale” tha Zefi./ Abcnews.al