Kush është këngëtarja më e dëgjuar shqiptare e muzikës popullore në Spotify

schedule14:48 - 2 Dhjetor, 2021

schedule 14:48 - 2 Dhjetor, 2021

Spotify është një ndër platformat më të përdorura nga artistët. Edhe këtë herë si çdo fundvit, janë listuar këngëtarët më të dëgjuar.

Sa i përket muzikës popullore, artistja më e dëgjuar shqiptare e muzikës popullore është Remzie Osmani.

Kënga  e fundit që ajo ka publikuar është një bashkëpunim me vëllain e saj,  Nexhat Osmani, “Simpati Oj Dashuri”. Dyshja e ka sjellë këtë potpuri për festat e fundvitit dhe pritet të dëgjohet në çdo dasmë./abcnews.al