Kur flamuri i Kosovës është mbi Serbinë

schedule23:19 - 23 Tetor, 2020

schedule 23:19 - 23 Tetor, 2020

Distria Krasniqi sonte ka fituar medaljen e artë në xhudo për Kosovën në “Grand Prix”-in e Hungarisë.

Xhudistja kosovare e mposhti Paula Pareto nga Argjentina për kategorinë deri në 48 kilogram.

Moment i veçantë ishte kur Distria mori medalje e artë.

 

Teksa luhej himni i Kosovës dhe flamuri i Kosovës ngrihej lart, ai kishte lënë poshtë tij flamurin e Serbisë./ db/Abcnews.al