Kuleba thirrje medieve dhe politikanëve perëndimore: Kujdes, mos bini pre e propagandës ruse

schedule10:07 - 11 Prill, 2022

schedule 10:07 - 11 Prill, 2022

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba ka paralajmëruar politikanët perëndimore për të mos rënë pre e dezinformimit rus.

Sipas rij Rusia ka përgatitur një fushatë masive dezinformomi që synon mediet dhe politikanët e huaj.

Për këtë arsye Kuleba i bën apel medieve dhe liderëve perëndimore për të mos rënë pre e propagandës ruse.

“Mund t’ju vijnë email-e dhe informacione të rreme nga Rusia, mos bini pre:, shkruan Kuleba në Twitter./abcnews.al/